EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2017

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 172/173, czerwiec/lipiec 2017
     
 
Instrument korzystny dla wszystkich
Rasowy SUV: Peugeot 5008
SZKOLENIE: Ubezpieczenie i zarządzanie flotą samochodową: praktyczne aspekty optymalizacji kosztów (cz.2)
Adaptacje i zabudowy na miarę potrzeb
Auta „na minuty” w Warszawie – niebawem wersja dla firm
Circle K wkracza na polski rynek
Droga na szczyty
Dzielny i pracowity: Fiat Fullback
Elektryczna ofensywa
FLOTOWE TRENDY 2017 – EKOMOBILNOŚĆ
Karty paliwowe: wsparcie, ochrona, kontrola
Mobilny pomocnik: Citroën Jumpy
Peugeot dla flot
Rośnie wynajem aut dostawczych
Sprzedawca – to zdecydowanie za mało
Stawiamy na jakość
Sztuczne łabędzie mają wzięcie
Wymyślony na nowo: Nissan Micra
Z DKV łatwiej na Wschód
Zachowania na drodze – sam kodeks to za mało
Przegląd prasy
Ford przedsiębiorcom
Prezydencki Citroën DS 7 Crossback
Koniec bieli – szary najmodniejszym kolorem auta
Polacy w największym badaniu zachowań kierowców
Eurocash stawia na hybrydowe Toyoty
Alphabet podwaja wyniki
Złe nawyki i pomocna technologia
Samochód firmowy: ekonomiczny i funkcjonalny
Odwrót od diesla
Służbowym autem na wakacje
Nowocześnie i bezpiecznie: Skoda Rapid
Zelektryfikowana flota BMW
Wyczekiwana turbo premiera: Honda Civic
Na drogi i bezdroża: VW Passat Alltrack
Odlotowe kombi: Kia Optima
Wiecznie młoda: Opel Zafira
W przyjaźni z naturą: Toyota Auris
Auta dostawcze w służbie flot
Jazda pod napięciem: Mercedes Sprinter
Bat na kierowców
Auto z drugiej ręki
Od 2018 r. – większe korzyści z ulgi na badania i rozwój
RV – renoma, niezawodność, walory użytkowe
Wynajem aut dostawczych coraz popularniejszy
Ford proponuje wirtualne zakupy aut
Hyundai z 4Mobility car sharing
Austriacy nakładają kary na przewoźników
Z rynku - Mirosław Michna
Z rynku - SkyCash dla firm, czyli lifehack dla firm z flotą samochodową
Z rynku - Grywalizacja we flocie
Omnicraft – nowa marka Forda
Nowy Captur w salonach Renault
Nowy Koleos bogato wyposażony
Nowa wersja Fiata 500L
VW pokazał w Szanghaju studyjnego I.D. CROZZ
Ciężarówka Toyoty napędzana ogniwami paliwowymi
PSA bliżej flot
Przyszłość logistyki
Renault: bezprzewodowe ładowanie w czasie jazdy
   
ikol.pl
Fiat professional
kpmg.pl
  pokaż wszystkie numery
 
FLOTOWE TRENDY 2017 – EKOMOBILNOŚĆ
 
Rozwój rynku pojazdów z napędami alternatywnymi, elektromobilność na świecie i w Europie oraz ich polska perspektywa – na ten temat dyskutowali uczestnicy konferencji FLOTOWE TRENDY 2017, którą 10 maja tego roku zorganizowało w Warszawie wydawnictwo PTL Media, wydawca magazynu „EuroFlota”.
   
Autor: Władysław Wilkiel

Podobnie jak marcowa edycja konferencji Flotowe Trendy – Samochody Osobowe, również spotkanie na temat elektromobilności przyciągnęło rzesze zainteresowanych tą problematyką. W salach konferencyjnych warszawskiego hotelu Sangate Airport spotkało się blisko 300 menedżerów flot i osób decydujących w firmach o parku samochodowym.

– Ideą naszych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy uczestnikami. To również miejsce dla rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń – powiedział podczas otwarcia konferencji Paweł Baran, redaktor naczelny „EuroFloty”. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali siedmiu profesjonalnie przygotowanych wykładów i aktywnie zabierali głos na temat innowacyjnych kierunków rozwoju branży flotowej.

– Rozwój technologii, zmiany, jakie zachodzą w samochodach i usługach flotowych, sprawiają, że rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były nowością, dziś szybko stają się przeżytkiem. To właśnie tempo zmian oraz rosnąca potrzeba nadążania za trendami zmobilizowały mnie do uczestniczenia w profesjonalnej konferencji Flotowe Trendy – komentowała jedna z uczestniczek konferencji Luba Kurek z SKFS.

Konferencję zainaugurowała debata w gronie wybitnych ekspertów „Polska perspektywa rozwoju elektromobilności”. Opinie i prognozy dotyczące elektromobilności na świecie i w Europie w kontekście krajowego rynku samochodów elektrycznych przedstawili: Mieczysław Woźniak – członek zarządu Leaseurope, wiceprzewodniczący Związku Polskiego Leasingu, Mirosław Michna – partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej KPMG w Polsce, Michał Wekiera – dyrektor wykonawczy prawo, przemysł, technika w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Wojciech Dziwisz – ABB Polska, oraz Wojciech Czapla – koordynator Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji oraz projektu Electric Taxi.

Paneliści zgodnie przyznali, że choć popyt na auta elektryczne w I kwartale 2017 roku wzrósł w Europie czterokrotnie więcej niż na wszystkie samochody, to ich sprzedaż wciąż stanowi tylko 1% rynku. Jednak przyszłość elektryfikacji branży motoryzacyjnej nadciąga dużymi krokami. W tym kontekście bardzo interesująco wybrzmiało podsumowanie prelekcji Mirosława Michny, który m.in. omówił interesujący raport „Global Automotive Executive Survey 2017”. Ekspert KPMG wskazał, że w ciągu ostatniego roku elektromobilność znacząco zyskała na popularności wśród ankietowanych menedżerów. Planowane restrykcje prawne, mające na celu ograniczenie bądź zakaz rejestrowania samochodów z silnikami spalinowymi, sprawiły, że producenci samochodów muszą reagować na zmieniające się otoczenie. Trend ten jest również zauważalny w Polsce, gdzie rząd w ramach strategii rozwoju elektromobilności planuje, że po polskich drogach do 2025 r. poruszać się będzie 1 milion
pojazdów elektrycznych – mówił Mirosław Michna.

Rozwój elektromobilności jest uzależniony od pozyskania odpowiednich środków finansowych. Aspekty finansowania floty elektrycznej w przystępny sposób zaprezentował Mieczysław Woźniak – członek zarządu Leaseurope i wiceprzewodniczący Związku Polskiego Leasingu.

W kontekście rozwiązań telematycznych, które wspierają administratorów flot samochodowych, interesujący wykład wygłosił Zachariasz Brusiło, Sales Manager w firmie Navi Expert, zaś Bartosz Czubała z Prins Autogaz odniósł się do wątku przyszłości napędu LPG, jako alternatywnego rozwiązania dla hybryd i samochodów elektrycznych.

Z myślą o przedsiębiorstwach, które przede wszystkim cenią sobie czas i wygodę, powstała aplikacja SkyCash dla firm. Walory aplikacji zaprezentował Piotr Bochenek, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu SkyCash Poland SA. Wskazał, że aplikacja SkyCash mobiParking to nie tylko prosty i szybki sposób na zakup biletów parkingowych bez konieczności szukania parkomatów, to także zestaw użytecznych usług, które z pewnością zostaną docenione przez firmę. Z kolei Bartłomiej Binkiewicz, Business Development Manager Eurotax, Autovista Polska, wyjaśnił, jak kształtują się wartości RV w przypadku samochodów hybrydowych i elektrycznych. Wskazał, że z punktu widzenia RV, w pojazdach elektrycznych nie widać jeszcze dużych wzrostów, raczej są one niewielkie. Można jednak spodziewać się w krótkim i średnim okresie wzrostów wartości rezydualnych z uwagi na nową ofertę wyposażoną w nowe technologie.

Bardzo interesujący był wykład Wojciecha Czapli, koordynatora Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji, który na przykładzie floty Electric-Taxi, zbudowanej na modelach elektrycznego Nissana Leaf, pokazał szereg korzyści biznesowych.

Już teraz zapraszamy naszych czytelników do udziału w czerwcowej konferencji FLOTOWE TRENDY 2017 – SAMOCHODY DOSTAWCZE (21.06.2017 r.), na której przyjrzymy się rynkowi oraz kierunkom rozwoju flot samochodów użytkowych i dostawczych. Wskażemy m.in. trendy w obszarze zastosowań usług najmu oraz modeli finansowania samochodów użytkowych (także adaptowanych i specjalistycznych) – dotkniemy tematyki wartości rezydualnych w pojazdach użytkowych. Postaramy się odpowiedzieć też na pytanie, czym będą napędzane floty użytkowe w najbliższej przyszłości, czy diesel będzie nadal królem?

Więcej o cyklu FLOTOWE TRENDY 2017 oraz możliwość zgłoszenia uczestnictwa na stronie: www.flotowetrendy.pl
 
  powrót wersja do druku
   
    Zapisz się na NEWSLETTER

 EuroFlota PTL MEDIA © 1999-2017 | designed by mouton