EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2018

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 176/177, październik/listopad 2017
     
 
Solidny filar
20 lat Volkswagen Leasing w Polsce
2018 – rok kolejnych zmian
Bezpieczny kierowca pracuje na wizerunek firmy
BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru
Flotowy pakiet bezpieczeństwa
Infiniti Q30 – Premium Active Compact, czyli indywidualizacja we flocie
Infiniti Q50 – najchętniej kupowany model
Infiniti Q70 – ekspresyjna limuzyna
Infiniti QX30 – wszechstronny crossover
Infiniti QX70 – przebojowy sportowiec
Infiniti: diametralna zmiana strategii
Jak dobrze ubezpieczyć flotę
Jak ujarzmić flotę i zostać bohaterem w swojej firmie
Mandat – przyjąć czy iść do sądu?
Nie piłeś, nie jedź!
Odmłodzony crossover: Nissan Qashqai
Przygoda z Infiniti
Q60 – klasyka coupé
Rośnie w Land Roverach
Stale doskonalimy jakość obsługi
UBEZPIECZENIE FLOTY SAMOCHODOWEJ: PRAKTYCZNE ASPEKTY OPTYMALIZACJI KOSZTÓW cz.1
Zwinny mieszczuch: Citroën C3
PSPA: 7 tys. punktów ładowania aut elektrycznych w Polsce do 2020 r.
e-Golfy w ABB Polska
Niebezpieczne polskie drogi
200 000 aut sprzedała Grupa PGD
Agata Chowaniec dyrektorem zarządzającym w Car-Port
Cena najważniejsza
Auto elektryczne za prawie 1 mln zł
Podyplomowe studia zarządzania flotą
Przegląd prasy
Coraz więcej firm oferuje auta na minuty
Sprzedaż na kilka sposobów
Przemyślana konstrukcja: Kia Stonic
Auto z charakterem: Skoda Karoq
Więcej technologii: Peugeot 308
Mały i bardzo przestronny: Ford KA+
Nieduży wielki samochód: Fiat 500
Magia mocy Lexusów
Nowa era popularnego kompaktu: Honda Civic
Komfortowa i ekologiczna: Kia Optima Plug-in Hybrid
Z kosmicznym kokpitem: Toyota Prius
Ekologiczny w trzech opcjach: Hyundai Ioniq
Maksymalnie funkcjonalna: Skoda Octavia
Zgodnie z życzeniami klientów: VW Crafter
Przewiezie wszystko: Mercedes Sprinter
LoJack chroni skutecznie
Ubezpieczenie w CFM
Skuteczna likwidacja szkody
Renault: lakier do paznokci naprawi rysy na karoserii
Okulary w stylu Nissana Micra
Renault Trezor sensacją targów
„Inteligentne” ławki Forda
Innowacyjna Toyota
Robert Lewandowski w Audi RS 6 Avant
Z rynku - Piotr Bryński
Z rynku - Bernadeta Stożek
Nowe Audi A8 jeździ autonomicznie
Volkswagen rozpoczął sprzedaż dłuższego Tiguana Allspace
Nowość Hyundaia – Kona
Mobilny salon Renault
Dacia odmłodziła Dustera
Audi A1 z pilotem jazdy w korkach
Compass, czyli nowa terenówka Jeepa
Skoda Kodiaq Scout w Polsce
Europejski debiut Forda Mustanga GT4
Fiat 500X – kolejna wersja ikony
Ford Tourneo Custom – uniwersalny mikrobus
   
home.kpmg.com
  pokaż wszystkie numery
 
SZKOLENIE: Ubezpieczenie i zarządzanie flotą samochodową: praktyczne aspekty optymalizacji kosztów (cz.2)
 
Już 14 listopada 2017 r. - unikalna ekspercka wiedza i sprawdzone praktyki w zakresie efektywnego obniżania kosztów flotowych ubezpieczeń oraz zarządzania nimi, a także kształtujące się w tym obszarze trendy. To wszystko czeka nas na drugiej części spotykania szkoleniowo-warsztatowego organizowanego w ramach 10 edycji Fleet Management Forum.

   
14 listopada będzie można dowiedzieć się m.in. czy jesteśmy skazani na drogie polisy; czy możemy mieć wpływ na ceny, jakie płacimy za ubezpieczenie naszej floty; jakie są rzeczywiste korelacje pomiędzy systemami telematycznymi, a obniżeniem szkodowości; dlaczego instytucje finansowe / CFM wymagają napraw na częściach oryginalnych i nie chcą akceptować udziałów własnych w AC.

Ponadto postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco na pytania: czy i jak można dofinansować szkolenia z EcoDriving-u lub defensywnej jazdy; jakie elementy psychologicznego szkolenia kierowców są kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa i co musi się zmienić w myśleniu kierowców, aby poprawiło się ich zachowanie za kierownicą? To tylko niektóre z tematów, które zaprezentujemy podczas zorganizowanej przez magazyn „EuroFlota”, dwuczęściowej, 10. Edycji Fleet Management FORUM (FMF). Październikowe i listopadowe szkolenie w ramach FMF odbędzie się pod hasłem UBEZPIECZENIE I ZARZĄDZANIE FLOTĄ SAMOCHODOWĄ: PRAKTYCZNE ASPEKTY OPTYMALIZACJI KOSZTÓW.
- Na organizowanych przez „EuroFlotę” szkoleniowych spotkaniach, merytoryka i praktyczna strona przekazywanej wiedzy jest kwestią priorytetową. Mam pewność, że również tym razem, merytoryczny poziom FMF będzie bardzo wysoki. Właściwy dobór i doświadczenie wykładowców oraz szkoleniowo-networkingowa formuła, to gwarancja wyniesienia z niego wiedzy i rozwiązań, które warto będzie wdrożyć we własnych flotach i firmach – powiedział Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu „EuroFlota”.
Partnerami głównymi szkolenia są Compensa TU SA Vienna Insurance Group oraz Idea Leasing SA.

Dwuczęściowy cykl szkoleń odbędzie się 10 października i 14 listopada w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Program pierwszej części szkolenia zainauguruje panel dyskusyjny (mini debata) poświęcona przyszłości polskich ubezpieczeń flotowych. Poruszymy zagadnienia nurtujące wielu uczestników rynku flotowego, takie jak : ubezpieczyciel i flotowy decydent - czy możliwa jest współpraca "win-win”; telematyka w służbie obniżania składek - czy to się opłaca i czy inwestycja w telematykę może być zbilansowana niższymi składkami.
Interesująco zapowiada się wykład Piotra Gortatowicza, eksperta, brokera ubezpieczeniowego i szkoleniowca, właściciela firmy Gort Business Service, który podniesie drażliwy temat wysokich cen ubezpieczeń i wskaże co z tym robić aby nie być skazanym na drogie polisy.

Ciekawy wykład szkoleniowy i panel problemowo-dyskusyjny poprowadzą eksperci i praktycy: Tomasz Rudyk, członek i założyciel SKFS, wykładowca na Politechnice Warszawskiej, właściciel firmy RudykON oraz Mariusz Stasiński wielokrotny prelegent na konferencjach flotowych, szkoleniowiec w zakresie zarządzania flotą, wykładowca na Politechnice Warszawskiej. Wyjaśnią, m.in. w jaki sposób instalacja systemu telematycznego może wpłynąć na zmniejszenie częstości szkód we flotach czy też jak powinien wyglądać idealny system telematyczny.

W jaki sposób wiedza psychologiczna wzbogaca możliwości systemów telemetrycznych. Jaka jest charakterystyka psychologiczna ryzykownego kierowcy omówi dr Anna Kwiecień, koordynatorka merytoryczna, wiceprezes zarządu Fundacji ZenDriving
Drugą, listopadową część FMF zainauguruje wykład szkoleniowy Piotra Gortatowicza z Gort Business Service, który w całości poświęcony będzie problematyce właściwej konstrukcji umowy z ubezpieczycielem. Na przykładzie dwóch podstawowych produktów, tj. autocasco i assistance, poznamy niuanse i szczegóły, na które warto zwracać baczną uwagę - jakie są specyficzne zapisy dla wybranych branż; co się stanie, jeśli nie zapłacimy składki na czas?
Wykład partnera głównego poprowadzą: Piotr Bryński, dyrektor departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Kluczowego w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.
Tematem będzie zagadnie ubezpieczenia floty w leasingu i wynajmie w kontekście obszarów negocjacyjnych. Dowiemy się m.in. co w praktyce jest możliwe do wynegocjowania przy ubezpieczeniu floty leasingowanej/wynajmowanej i jaką argumentację uwzględni leasingodawca/ubezpieczyciel.

Wykłady zupełni praktyczny przegląd zapisów regulaminów, na które warto zwrócić uwagę.

Wpływ sposobu likwidacji szkód na wartość rezydualną pojazdu omówi w ramach wykładu szkoleniowego i panelu problemowo-dyskusyjnego Adam Markiewicz, konsultant w firmie Autovista Polska. Poruszy on drażliwy temat, czy stosowanie do naprawy pojazdu „zamienników” może wpłynąć na wartość rezydualną pojazdu i czy jest możliwe zabezpieczenie się przed tymi, negatywnymi ekonomicznie, skutkami stosowania tańszych części.
W tym kontekście bardzo interesująco zapowiada się wykład Michała Gryczko, Office Manager, Bayer, który omówi praktyczne przykłady, rozwiązania i zapisy regulaminów dotyczące likwidacji szkód spowodowanych przez osoby trzecie – bezpośrednio z OC sprawcy, czy z AC z możliwością późniejszego regresu.

Zapraszamy do udziału – ta wiedza naprawdę się przyda!
WIĘCEJ INFORMACJI NA SRONIE WWW SZKOLENIA >>>
 
  powrót wersja do druku
   
    Zapisz się na NEWSLETTER

 EuroFlota PTL MEDIA © 1999-2018  •  Regulamin strony  •  Ochrona danych osobowych  •  designed by MOUTON interactive