EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2019

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 184/185, czerwiec/lipiec 2018
     
 
Elektromobilna rewolucja
FLOTOWE TRENDY 2019
Najlepsze rozwiązanie dla flot
Aplikacja pomoże w zarządzaniu flotą
Auto Katalog SAMAR – pożyteczne narzędzie
Blaski i cienie elektromobilności
BZ WBK Leasing: karta paliwowa bez numeru rejestracyjnego i wyższe limity
Czysta energia: Nissan Leaf
DKV Euro Service i innogy wspólnie w elektromobilności
Dosłupkowanie Warszawy
Dostawcze Fordy – różnorodne, komfortowe i bezpieczne
Dzielny gracz: Kia Stonic
Komfortowy kompakt: Citroën C4 Cactus
Kuszące kombi: Seat Leon ST
Nie boimy się wyzwań
Plebiscyt Mobility Trends – trwa głosowanie na najlepsze produkty i usługi z branży IT i Telcom za 2018 roku
Poczta Polska testuje samochody elektryczne
Potencjał kart paliwowych
Powiew luksusu: Alfa Romeo Stelvio
SEAT dla przedsiębiorców
Sportowy, elegancki i obszerny: Opel Grandland X
Telemityka, czyli o mitach telematyki
W teren i do miasta: Fiat 500X
Drogowa dżungla
Lasy Państwowe stawiają na elektromobilność
Bosch inwestuje w rozwój w Polsce
Cyfrowa rewolucja
Przegląd prasy
Gdy kierowca patrzy, a nie widzi
Olejowa waga ciężka
Firmowy samochód może mniej kosztować
Dobra passa CFM
Skuteczna polisa
Wschodząca gwiazda: Mercedes kl. A
Mustangi opanowały Warszawę
Zielona fala: Renault Zoe
Trzy cylindry na dopalaczach: Skoda Karoq
Miejski wojownik: Hyundai Kona
Nowe otwarcie: DS7 Crossback
W dobrej cenie: Dacia Duster
Oszczędna jazda: Peugeot 308
Król polskich dróg: VW Golf
Pikap w klasie premium: Mercedes kl. X
Mistrz jest jeden: Renault Master
Ford Tourneo Custom: w celach firmowych lub do odpoczynku
Ford Transit Custom: wygoda w pracy
Na wiele okazji: Fiat Ducato
Przebieg kontrolowany
Auto z odzysku
RV i TCO, czyli czas na ważne decyzje
Problemy prawne kierowców zawodowych
Atrakcyjny segment pikapów
Przesiądziemy się do aut elektrycznych?
Przełomowy rok dla rozwoju ekotransportu
innogy e-Car Sharing
Syntetyki królują
Z rynku - Elektryfikacja motoryzacji
Z rynku - Rynek leasingu z solidną dynamiką wzrostu
Z rynku - Czyste paliwo
Z rynku - Udogodnienia dla samochodów elektrycznych w praktyce
Z rynku - Agnieszka Himel
Dwumilionowy Fiat 500 wyjechał z zakładu FCA w Tychach
50 wodorowych Toyot Mirai trafi na ulice Londynu
Sportowe Mégane R.S. już w salonach
Fiesta Active – nowy crossover Forda
800 tys. ekologicznych Audi
Opel wyprzedza czas
Jeep Grand Cherokee Trackhawk w Polsce
   
Advertisement
  pokaż wszystkie numery
Szkolenia 2015
   
 
FLOTOWE TRENDY 2015

KONIECZNE JEST SPOJRZENIE
W PRZYSZŁOŚĆ


Wiedza i doświadczenie zawodowe idą w parze. Przekonali się o tym uczestnicy konferencji FLOTOWE TRENDY 2015, którą 17 marca 2015 r., w Warszawie, zorganizował magazyn „EuroFlota”. W salach konferencyjnych Sound Garden Hotel spotkało się blisko 180 menedżerów flot i osób związanych z polskim rynkiem flotowym, aby wysłuchać wykładów i dyskutować na temat nowości i innowacyjnych kierunków rozwoju branży flotowej.

Zamiarem organizatorów było pokazanie w formie wykładów i prezentacji, a nawet minidebaty, zagadnień dotyczących flotowej przyszłości motoryzacji, trendów w procesie zarządzania i finansowania parku aut firmowych oraz usług wspomagających administrowanie flotą. Impreza zbiegła się z okrągłą rocznicą wydania 150. numeru magazynu „EuroFlota”.

- Obecność na FLOTOWYCH TRENDACH bardzo licznej grupy menedżerów związanych z polskim rynkiem flotowym tak od strony odbiorców jak i dostawców jego oferty, potwierdziła trafność dobranej przez nas tematyki. Ogromne zainteresowanie konferencją pokazuje, że przedstawiciele branży flotowej są otwarci na nowe, inspirujące wyzwania – powiedział Paweł Baran, redaktor naczelny EuroFloty.

W grupie ekspertów, którzy uczestniczyli w imprezie, gościliśmy specjalistów, którzy w istotny sposób kreują rynek flotowy w naszym kraju.

Pogłębioną analizę polskiego rynku motoryzacyjnego na tle pozostałych krajów europejskich przedstawił Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Oprócz wnikliwej statystyki, ekspert PZPM zaprezentował najistotniejsze problemy legislacyjne branży, kierunki rozwoju aut firmowych oraz tendencje w minimalizowaniu kosztów we flotach. Z kolei Grzegorz Czarnecki, dyrektor ds. sprzedaży korporacyjnej i prokurent Grupy Masterlease, w swoim wykładzie odniósł się szczegółowo do problematyki branży CFM. Wskazał m.in. na szanse i problemy związane z momentem przejścia z floty własnej na Full Service Leasing.Komentarze uczestników:


 
 
 
 
Marcin Rokicki

SuperFlota

Spotkania konferencyjne organizowane przez magazyn „EuroFlota” dużo wnoszą do naszych codziennych, zawodowych zajęć. To właśnie możliwość spotkania z decydentami branży flotowej, osobami, które współtworzą zarówno rynek krajowy jak i europejski, oraz poznanie nowych kierunków i trendów rozwojowych podnoszą atrakcyjność tego typu imprez. Spotkanie w ramach konferencji FlotoweTrendy wniosło wiele wiedzy merytorycznej, zaś w kuluarach możliwość spotkania się z ludźmi branży flotowej, podzielenia się uwagami i wymiany doświadczeń zawodowych.


Paweł Basiak

specjalista ds. ratownictwa medycznego


Flotowe Trendy 2015 wniosły wiele innowacyjnej wiedzy, która z pewnością zaprocentuje w naszej pracy zawodowej. Każdy z nas jest zapracowany i nie jest w stanie na bieżąco śledzić nowości na rynku flotowym, a które podczas spotkania zostały w sposób merytoryczny zaprezentowane. Po tej konferencji nasza wiedza została pogłębiona i usystematyzowana. Mieliśmy okazję poznać wiele nowych rozwiązań, dotyczących np. opcji wynajmu auta, propozycji finansowania zakupu auta firmowego czy też nowości modelowych, które zaprezentowali przedstawiciele importerów i dilerzy marek chętnie użytkowanych przez klientów flotowych.

Maciej Słysz

MSD Polska Fleet Manager

Ogólnie konferencję uważam za udaną. Takie spotkania są potrzebne dla dalszego rozwoju branży flotowej w Polsce. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość kontaktu z ludźmi z branży oraz wymiany poglądów. Mamy możliwość zapoznać się z ofertą dostawców oraz dowiedzieć się czegoś więcej niż to, z czym spotykamy się w codziennej pracy. Uważam, że podczas takich spotkań nacisk powinien być położony na przekazywanie wiedzy merytorycznej, ponieważ to jest główna wartość konferencji branżowych


Sposób pozyskania auta dla firmy w ramach wynajmu średnioterminowego, który łączy w sobie najlepsze cechy wynajmu krótko- i długoterminowego, przedstawił Roman Świderski, kierownik produktu wynajmu średnioterminowego w wypożyczalni samochodów Express.

Praktyczny wymiar miała prelekcja eksperta BestDrive Dariusza Wójcika pt. Opony w optymalnym flotowym modelu biznesowym. Dyrektor sieci serwisów BestDrive w Polsce, która należy do koncernu Continental, w swoim wykładzie odniósł się do najnowszych trendów w dziedzinie obsługi i wymiany opon we flotach i próbował odpowiedzieć na pytanie: jakie konsekwencje wywołało wejście w życie dyrektywy unijnej w zakresie obowiązku stosowania czujników ciśnienia opon we wszystkich nowych autach wyprodukowanych po listopadzie 2014 r. Odnosząc się do nowatorskich rozwiązań koncernu Continental, wskazał na całkowicie nową linię opon, które wspierają linię samochodów elektrycznych i hybrydowych.