EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2019

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 184/185, czerwiec/lipiec 2018
     
 
Elektromobilna rewolucja
FLOTOWE TRENDY 2019
Najlepsze rozwiązanie dla flot
Aplikacja pomoże w zarządzaniu flotą
Auto Katalog SAMAR – pożyteczne narzędzie
Blaski i cienie elektromobilności
BZ WBK Leasing: karta paliwowa bez numeru rejestracyjnego i wyższe limity
Czysta energia: Nissan Leaf
DKV Euro Service i innogy wspólnie w elektromobilności
Dosłupkowanie Warszawy
Dostawcze Fordy – różnorodne, komfortowe i bezpieczne
Dzielny gracz: Kia Stonic
Komfortowy kompakt: Citroën C4 Cactus
Kuszące kombi: Seat Leon ST
Nie boimy się wyzwań
Plebiscyt Mobility Trends – trwa głosowanie na najlepsze produkty i usługi z branży IT i Telcom za 2018 roku
Poczta Polska testuje samochody elektryczne
Potencjał kart paliwowych
Powiew luksusu: Alfa Romeo Stelvio
SEAT dla przedsiębiorców
Sportowy, elegancki i obszerny: Opel Grandland X
Telemityka, czyli o mitach telematyki
W teren i do miasta: Fiat 500X
Drogowa dżungla
Lasy Państwowe stawiają na elektromobilność
Bosch inwestuje w rozwój w Polsce
Cyfrowa rewolucja
Przegląd prasy
Gdy kierowca patrzy, a nie widzi
Olejowa waga ciężka
Firmowy samochód może mniej kosztować
Dobra passa CFM
Skuteczna polisa
Wschodząca gwiazda: Mercedes kl. A
Mustangi opanowały Warszawę
Zielona fala: Renault Zoe
Trzy cylindry na dopalaczach: Skoda Karoq
Miejski wojownik: Hyundai Kona
Nowe otwarcie: DS7 Crossback
W dobrej cenie: Dacia Duster
Oszczędna jazda: Peugeot 308
Król polskich dróg: VW Golf
Pikap w klasie premium: Mercedes kl. X
Mistrz jest jeden: Renault Master
Ford Tourneo Custom: w celach firmowych lub do odpoczynku
Ford Transit Custom: wygoda w pracy
Na wiele okazji: Fiat Ducato
Przebieg kontrolowany
Auto z odzysku
RV i TCO, czyli czas na ważne decyzje
Problemy prawne kierowców zawodowych
Atrakcyjny segment pikapów
Przesiądziemy się do aut elektrycznych?
Przełomowy rok dla rozwoju ekotransportu
innogy e-Car Sharing
Syntetyki królują
Z rynku - Elektryfikacja motoryzacji
Z rynku - Rynek leasingu z solidną dynamiką wzrostu
Z rynku - Czyste paliwo
Z rynku - Udogodnienia dla samochodów elektrycznych w praktyce
Z rynku - Agnieszka Himel
Dwumilionowy Fiat 500 wyjechał z zakładu FCA w Tychach
50 wodorowych Toyot Mirai trafi na ulice Londynu
Sportowe Mégane R.S. już w salonach
Fiesta Active – nowy crossover Forda
800 tys. ekologicznych Audi
Opel wyprzedza czas
Jeep Grand Cherokee Trackhawk w Polsce
   
Advertisement
  pokaż wszystkie numery
FMF 2015-1
   
 

FLEET MANAGEMENT FORUM – EDYCJA IV


SKUTECZNE PRAKTYKI W FINANSOWANIU I ZARZĄDZANIU FLOTĄ

Część 1 

(19 maja 2015 r.)

UBEZPIECZENIE, FINANSOWANIE, PSYCHOLOGIA UŻYTKOWNIKÓW, PRAWO I PODATKI


Administratorzy i kierownicy flot samochodowych spotkali się w Warszawie na 4. edycji Fleet Management FORUM. W ramach warsztatów szkoleniowych omówiono tematy dotyczące finansowania, ubezpieczeń, psychologii transportu oraz prawa i podatków branży flotowej.

W spotkaniu i wykładach merytorycznych przeprowadzonych w ramach Fleet Management FORUM, które przebiegało pod hasłem „Skuteczne praktyki w finansowaniu i zarządzaniu flotą (1)”, uczestniczyło 70 przedstawicieli firm, które na co dzień użytkują floty aut firmowych.

4. edycję Fleet Management FORUM, która jest integralną częścią zapowiadanej na 18 czerwca drugiej części szkolenia, otworzył i poprowadził Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu „EuroFlota”.
- Jestem przekonany, że zaproszeni eksperci sprostali oczekiwaniom wszystkich uczestników naszego szkolenia. Kolejna edycja imprez szkoleniowych, organizowanych przez magazyn „EuroFlota”, jest reakcją na zapotrzebowanie menedżerów działających tego dynamicznie rozwijającego się w naszym kraju rynku – podkreślił Paweł Baran.

W blokach tematycznych zaproszeni eksperci: dr Andrzej Markowski, Marta Szafarowska, Piotr Pastuszka, Patrycja Ptaszek-Strączyńska i Jacek Częścik, w przystępny i ciekawy sposób przedstawili problemy rynku flotowego.
- Z racji pełnionych obowiązków zawodowych wysoko sobie cenię zawartość merytoryczną poruszanych w trakcie szkolenia tematów, zwłaszcza w obszarze prawno-podatkowym, jak i finansowania flot - powiedziała nam Beata Kopka, główna księgowa MMC Car Poland.Komentarze uczestników:

  
Paweł Janas
IBRM Samar

Katarzyna Kalinowska
FLOTKA.PL

Alina Lipka

PKN Orlen

„Fleet Management Forum” to nie kolejna nudna konferencja, podczas której uczestnicy czekają tylko na przerwę na kawę i lunch. Można było się o tym przekonać podczas najnowszej edycji wydarzenia zorganizowanego przez miesięcznik „EuroFlota”. Interesujący, niekiedy wręcz charyzmatyczni prelegenci. Ciekawie przedstawiane na konkretnych przykładach tematy – od psychologii, przez podatki, finanse, informatykę po ubezpieczenia. W zasadzie nie było słabej prezentacji, a niektóre, jak dr. Andrzeja Markowskiego, psychologa transportu, Marty Szafarowskiej, doradcy podatkowego, czy Jacka Częścika, eksperta od zarządzania flotą – to prawdziwe perełki. Duży plus także za możliwość zadawania niemal nieograniczonej liczby pytań ekspertom; także w trakcie rozmów kuluarowych. Warto pojawić się na następnym spotkaniu z tego cyklu.

 Spotkanie na szkoleniu FMF, które zorganizował magazyn „EuroFlota”, to kolejna okazja do tego, by podnieść swoje kwalifikacje, wysłuchać wybitnych specjalistów branży flotowej. Cieszę się, że w grupie ekspertów mogłam wysłuchać interesującego wykładu Marty Szafarowskiej na temat odliczeń podatku VAT. Zwracam uwagę na ten wykład, bowiem kwestia regulacji podatkowych wymaga nieustannej edukacji i zdobywania wiedzy na temat najnowszych interpretacji przepisów. Udział w FMF to także okazja do spotkania i wymiany opinii z pozostałymi uczestnikami szkolenia. Mam nadzieję, że kolejne spotkania dostarczą podobnie pozytywnych wrażeń i cennej wiedzy.

Uważam, że tego typu szkolenia powinny odbywać się jak najczęściej. Wymiana poglądów, zdobywanie wiedzy o najnowszych przepisach to niezbędne elementy potrzebne w pracy dla osoby odpowiedzialnej za auta firmowe. Jestem usatysfakcjonowana poziomem merytorycznym zaprezentowanych wykładów.Partnerami Merytorycznymi IV edycji Fleet Management FORUM była firma MDDP oraz Centrum Badań i Usług Psychologicznych.

Wykład dr. Andrzeja Markowskiego, dyrektora Centrum Badań i Usług Psychologicznych, koncentrował się wokół relacji administrator floty – kierowca. W interesujący sposób wykazał on rolę, jaką osoba odpowiedzialna za flotę aut firmowych ma w kształtowaniu postaw kierowców. Wyjaśnił, jak fleet manager może zmieniać zachowania kierowców i motywować ich do efektywnej pracy. W trakcie wykładu nie zabrakło odniesień do kultury i bezpieczeństwa jazdy. Dr Markowski przekonywał, że do wypadków dochodzi nie dlatego, że ktoś nie potrafi jeździć, ale dlatego, iż jest przekonany, że jeździ wyśmienicie. Stąd potrzeba stałej edukacji w zakresie doskonalenia techniki i kultury jazdy oraz odpowiednio prowadzonego systemu nagród i kar w polityce flotowej firmy.

Zagadnienia prawno-podatkowe poprowadziła znana naszym czytelnikom Marta Szafarowska, doradca podatkowy i partner w MDDP. W wykładzie „Prawo do odliczania VAT od wydatków samochodowych na gruncie interpretacji organów podatkowych oraz sądów administracyjnych” odniosła się szczegółowo do obowiązujących przepisów podatkowych VAT w zakresie obowiązującym samochody do 3,5 tony oraz przeanalizowała interpretacje izb skarbowych i wyroków sądowych w zakresie prawa do odliczeń VAT, związanego z eksploatacją samochodu służbowego. W ramach warsztatu networkingowego prelegentka wiele uwagi poświęciła kwestii podejmowania właściwych decyzji w obszarze podatków i prawa związanego z funkcjonowaniem w firmie samochodowej floty.

 BEZPŁATNIE