EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2020

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 206/207/208, kwiecień/maj/czerwiec 2020
     
 
Leasing w trudnych czasach
Trendy w zapewnieniu pracownikom pełnej mobilności
Ubezpieczeni mogą polegać na PZU w każdej sytuacji
Bestseller w każdym calu: Nissan Qashqai
Bezemisyjny dostawca: Opel Vivaro-e
Branża CFM w obliczu pandemii
Branża pod kreską
Dominują we flotach MŚP
Door to door
Dzielny jak samuraj: Toyota Yaris Cross
Elektromobilność udanie broni się przed koronawirusem
Jak jeździmy w czasie pandemii
Kia Telluride Światowym Samochodem Roku 2020
Koronawirus pokrzyżował plany
Na wszystkie szlaki: Peugeot 2008
Nowy horyzont mobilności: Hyundai Kona Hybrid
Oszczędny transport autonomiczny
Podróżowanie w czasie pandemii
Robert Antczak na czele PZWLP
Sportowa elegancja: Giulia i Stelvio Quadrifoglio MY2020
Trzy scenariusze dla rynku
W nowej odsłonie: Mitsubishi Outlander PHEV
Właściwy wybór: Opel Corsa
Zwinny i oszczędny: Renault Clio
Przegląd prasy
Złe nastroje w branży motoryzacyjnej
Dofinansują zakup pojazdów elektrycznych
VW Financial Services dla strażaków
Odpowiedzialność w czasie pandemii
Ładowarki dla Mazd
Polacy kupili blisko 40% mniej nowych aut
Traficar: 500 kolejnych aut we flocie
Santander Leasing godny zaufania
Mniejszy ruch, większa brawura
Dobra pogoda, więcej wypadków
System ratunkowy PZU GO
Pocztowe elektryki przejechały 150 tys. km
20 lat Starter24
Skoda Polska: zmiany personalne
Michael Gruen prezesem Hondy w Polsce
Jacek Górski dyrektorem marki Opel w Polsce
Mitsubishi L200 dla kolei
Dobre wieści dla e-mobility
Felga sama pompuje oponę
Dozwolona sezonowa wymiana opon
Łatwiej zarządzać flotą
MAN-y dla inspekcji drogowej
Audi łączy z sygnalizacją świetlną
125 lat Skody
Piątki i soboty najniebezpieczniejsze
Nie warto żałować na dobre żarówki
Znaczny wzrost sprzedaży aut Renault i Dacia
Volvo sprzedało w Polsce blisko 11 tys. aut
Windykacja w dobie kryzysu
W szponach COVID-19
Procedury i przepisy w przypadku awarii
Nowy wymiar mobilności: Kia Niro PHEV
Zwarty i gotowy do jazdy: SsangYong Tivoli
Przyjemność z jazdy: BMW serii 3
Kompaktowy Van: Mercedes klasy B
Uterenowione kombi: VW Passat Variant Alltrack
Duży w dobrej cenie: Fiat Tipo
Wiele możliwości: Citroën C5 Aircross
Podtrzymuje doskonałe tradycje marki: Hybrydowa Toyota Corolla
Mocny blask trójramiennej gwiazdy: Mercedes Vito
Szybki transport: VW Transporter
Mobilny warsztat: Renault Master
Jak zmniejszyć liczbę wypadków
Powracanie do normalności
OC komunikacyjne – jak to działa?
Audi przedłuża gwarancję
Toyota sprzedała ponad 15 milionów hybryd
Pierwsze na świecie wytatuowane auto
Nowe Audi w 4Mobility
Cyfrowe lusterka w luksusowym sedanie Lexusa
Opel Corsa najlepiej łączy
Czeska elektryczna nowość – SKODA Enyaq iV
Sportowa Toyota Yaris GR w Polsce
Elektryczna „pięćsetka”
Z rynku: Elektryczny furgon Nissana
   
  pokaż wszystkie numery
FMF 2016 (VII)
   
 

Eksperci branży flotowej zaproszeni przez magazyn „EuroFlota” przedstawili podczas VII edycji Fleet Management Forum najważniejsze rozwiązania dotyczące przygotowania samochodu do jego użytkowej transformacji dzięki specjalistycznej zabudowie. Szkoleniu towarzyszyła polska premiera samochodów dostawczych Peugeot Expert i Citroën Jumpy.

10 maja w salach warszawskiego hotelu Gromada zgromadziło się blisko 150 uczestników, którzy z zainteresowaniem wysłuchali specjalnie przygotowanych prezentacji i wykładów w ramach VII edycji Fleet Management Forum pt. FLOTA UŻYTKOWA: najlepsze praktyki – adaptacje i zabudowy – wartość rezydualna – finansowanie i opodatkowanie – użytkowanie i serwis.

W sali wystawienniczej zaprezentowano najnowsze modele popularnych na rynku pojazdów dostawczych, m.in. elektryczne modele NISSAN e-NV200, Forda Transit oraz w ramach premiery debiutujące na polskim rynku modele Peugeota Expert i Citroëna Jumpy w różnej konfiguracji nadwozia. Całodzienny cykl wykładów zaprezentowano w sprawdzonej formule szkoleniowo-networkingowej. W gronie prelegentów znaleźli się wybitni eksperci branży flotowej, specjalizujący się w zagadnieniach będących tematem spotkania.

Wykład inaugurujący szkolenie wygłosił Jan Fazlagić, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który przedstawił przewidywane trendy na rynku samochodów dostawczych. Kolejnymi prelegentami byli przedstawiciele Grupy PSA, partnera głównego konferencji: Tomasz Chodkiewicz, dyrektor Sprzedaży Flotowej Grupy PSA, i Michał Mucha, Product Manager w Peugeot Polska. Obaj poprowadzili ciekawy wykład na temat oferty produktowej francuskiego koncernu w zakresie lekkich samochodów dostawczych. Dyrektor Tomasz Chodkiewicz zapowiedział, że już od 2018 roku średni wiek modelu samochodu dostawczego z logo marki Peugeot i Citroën będzie wynosić 3,5 roku. Grupa PSA przygotowuje się też do ofensywy produktowej, bowiem zapowiada produkcję 26 nowych modeli osobowych oraz 8 dostawczych, w tym pojazdów typu pikap.


BEZPŁATNIE
 
 Z dużym zainteresowaniem uczestnicy konferencji przyjęli prelekcję Zofii Siołkowskiej i Leszka Witczaka, niezależnych ekspertów i szkoleniowców z dziedziny samochodów dostawczych i modyfikowanych. Odpowiadali oni m.in. na pytania, kto powinien robić homologację na pojazd skompletowany, dokonali wykładni przepisów prawnych dotyczących rejestracji oraz odnieśli się do roli importera w koordynacji współpracy z firmami nadwoziowymi. Z kolei w wykładzie na temat „Samochody adaptowane: zagrożenia i najczęściej popełniane błędy” eksperci odnieśli się do zagadnienia, do czego jest potrzebna autoryzacja firmy nadwoziowej przez importera – kto i jak ma dostarczyć i przestrzegać wytycznych producenta samochodu bazowego, dotyczących adaptacji i zabudów.

Podczas szkolenia poświęconego flocie użytkowej przedstawiciele firmy NaviExpert – Bernadeta Stożek, odpowiedzialna za wprowadzenie usługi na rynek, oraz Adam Szarecki – szef działu R&D, wygłosili prelekcję poświęconą telematyce. Prelegenci opowiedzieli nie tylko o korzyściach dla flot wynikających z jej stosowania, ale również przedstawili najciekawsze wdrożenia w Polsce i na świecie. Podczas wystąpienia można było się dowiedzieć tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług, jakie znaczenie ma jego doświadczenie, stosowane algorytmy, jak budować profile kierowców oraz jak ich skutecznie motywować do poprawy stylu jazdy.Z kolei Marta Szafarowska, doradca podatkowy, partner w MDDP, poruszyła kluczowe dla branży zagadnienia dotyczące najaktualniejszego orzecznictwa i interpretacji przepisów w zakresie podatku VAT i podatku akcyzowego (rodzaje badań VAT i homologacji).

Zainteresowani praktycznymi aspektami wartości rezydualnej i Total Cost Ownership (TCO) dla samochodów użytkowych wysłuchali prelekcji Marcina Kardasa, analityka EurotaxGlass’s Polska. Poruszył on m.in. najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące wybranych kwestii związanych z wartością rezydualną samochodów użytkowych we flocie i odniósł się do właściwej identyfikacji, wyceny oraz prognozy przyszłej wartości flotowych pojazdów.

Nie zabrakło tematyki wynajmu krótko- i średnioterminowego samochodów użytkowych. Roman Świderski z firmy Express przedstawił zalety płynące z wynajmu pojazdów bez długoterminowych zobowiązań.Komentarze uczestników:Przemysław Sobierajski
Pema Polska
Zbigniew Szafrański
Raben Transport
Marcin Rokicki
SuperFlota Zarządzanie Flotą Samochodową


Fleet Management Forum to ciekawie zorganizowana i prowadzona inicjatywa, dzięki której można wymienić doświadczenia oraz uzyskać aktualną wiedzę w obszarze zarządzania flotą użytkową. Głównym walorem tego typu warsztatów jest możliwość bezpośredniego dotarcia do osób, które na co dzień w swojej pracy zawodowej stykają się z problemami okołoflotowymi – na płaszczyźnie zarządzania pojazdami, controlingu czy ich finansowania. Dla mnie osobiście najwartościowsza jest wymiana doświadczeń, możliwość dotarcia praktyków i specjalistów w danej branży czy dziedzinie.

Szkolenie zorganizowane przez magazyn „EuroFlota” to nie tylko merytoryczna konferencja, ale również debata praktyków. Według mnie, szczególnie ważnym elementem tych warsztatów była wymiana doświadczeń i wiedzy z osobami, które podobnie jak ja, zajmują się zarządzaniem flotą i jej finansowaniem. Cieszę się również, że mogłem poznać nowości grupy PSA. Konferencja FMF to ważne i wartościowe doświadczenie, a zdobyta wiedza z pewnością ułatwia codzienną pracę. Zachęcam do uczestnictwa w tego typu inicjatywach
.

Wiedza przekazywana na szkoleniach „EuroFloty” jest tak dobrze przygotowana, że łatwo trafia do odbiorcy. Prelegenci to profesjonaliści w swoich dziedzinach, a jednocześnie używają języka zrozumiałego dla laika. Rozpatrywane przykłady z życia codziennego ułatwiają praktyczne wdrażanie uzyskanych informacji. Wiemy przecież, że pewne poruszanie się przez gąszcz ustaw podatkowych wcale nie jest łatwe. Ja z pewnością skorzystam z wiedzy przekazanej przez Martę Szafarowską z firmy MDDP, która wyjaśniła, jak należy korzystać z samochodów użytkowych na gruncie przepisów prawnych.

Spragnieni wiedzy w drodze wymiany doświadczeń mogli wysłuchać debaty ekspertów, poświęconej finansowaniu samochodów użytkowych i adaptowanych. Zaproszeni eksperci: Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu, Tomasz Nowak z firmy Expres, Przemysław Sobierajski, ekspert rynku flotowego, zarządzający flotą ciężarową, oraz Włodzimierz Młodziński, ekspert rynku flotowego, członek SKFS, poruszyli zagadnienia dotyczące m.in. dostępnych form finansowania floty użytkowej, m.in. wynajmu, leasingu, kredytu/pożyczki, dofinansowania ze środków UE, środków własnych.

Już teraz zapraszamy na III edycję Fleet Management Forum Flotowe Prawo, które odbędzie się 22 czerwca przy współudziale ekspertów EY i MDDP w Centrum Konferencyjnym Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Zaprosiliśmy na nie prelegentów, wybitnych ekspertów z dziedziny prawa i podatków, którzy odniosą się do problemów nurtujących branżę flotową. W blokach wykładów poruszą tematy dotyczące m.in. wykorzystania samochodów osobowych w firmie i związanych z tym kwestii podatku VAT oraz odpowiedzą na pytania, w jaki sposób określić odpowiedzialność za samochód w systemie carpool, czy pojęcie „kosztów używania” samochodu odpowiada pojęciu „kosztów eksploatacji” i jakie koszty eksploatacji może obejmować opłata leasingowa.

UWAGA! NIE PRZEGAP!

Dobra polityka samochodowa firmy to podstawa właściwego funkcjonowania nie tylko firmowej floty, ale także ważnych obszarów finansowych, księgowych i kadrowych firmy. Jak skonstruować ją tak, by móc: korzystnie i bezpiecznie rozliczać prywatny użytek samochodów służbowych oraz wykorzystanie samochodów prywatnych – oszczędzać na ZUS – dobrze ustalić zasady odpowiedzialności pracowników – odliczyć 100% VAT od samochodów służbowych? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania padną 22 czerwca 2016 r. w trakcie III edycji spotkania szkoleniowo-networkingowego z cyklu FLOTOWE PRAWO, które przygotowaliśmy przy współudziale najlepszych ekspertów z renomowanych firm doradczych EY oraz MDDP. 

Oto tematy III edycji Flotowego Prawa:

I. POLITYKI SAMOCHODOWE 2016 - SAMOCHODY SŁUŻBOWE DO CELÓW PRYWATNYCH I PRYWATNE DO CELÓW SŁUŻBOWYCH

II. SAMOCHODY FIRMOWE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRACOWNIKA I PRACODAWCY - ASPEKTY PRAKTYCZNE

III. WYKORZYSTYWANIE SAMOCHODÓW W FIRMIE A PODATEK VAT

IV. SAMOCHODY PODATNIKA W PODATKACH DOCHODOWYCH - NAJNOWSZE KIERUNKI W INTERPRETACJACH MF I ORZECZNICTWIE SĄDÓW ADMINISTRACYJNYCH


Już dzisiaj zarezerwuj datę 22 CZERWCA 2016 r. w swoim kalendarzu.


  
  
  
  FLOTA UŻYTKOWA
najlepsze praktyki - zakup - adaptacje i zabudowy - wartość rezydualna - finansowanie i opodatkowanie - użytkowanie i serwis10 maja 2016 r. - Warszawa - hotel Gromada Lotnisko


ORGANIZATOR
 

 


FLEET MANAGEMENT FORUM (FMF) to eksperckie warsztaty szkoleniowe połączone z formułą aktywnego dialogu między wykładowcami i uczestnikami oraz pomiędzy samymi uczestnikami. W ramach jego najbliższej VII edycji - już 10 maja - tematem przewodnim będzie „FLOTA UŻYTKOWA: najlepsze praktyki – zakup, adaptacje i zabudowy - wartość rezydualna - finansowanie i opodatkowanie - użytkowanie i serwis”.

Podczas wykładów, wybitni eksperci branży flotowej przedstawią najważniejsze kwestie związane z doborem samochodów użytkowych i budową efektywnej floty konstruowanej na bazie faktycznego zapotrzebowania firmy. Pokażą również rozwiązania dotyczące przygotowania samochodu do jego użytkowej transformacji dzięki specjalistycznej zabudowie. Tradycyjnie, wykłady zostaną zaprezentowane w sprawdzonej formie szkoleniowo-networkingowej. Na majowym spotkaniu szkoleniowym pokażemy też, optymalne metody wsparcia i rozwiązania, umożliwiające lub ułatwiające podejmowanie ostatecznych i właściwych decyzji w procesie pozyskania, adaptacji i wykorzystywania floty dostawczej.

Szkolenie to, obok przekazu merytorycznej wiedzy, będzie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń osób, które na co dzień podejmują decyzje w obszarze parku samochodowego firmy.

Zapraszam do uczestniczenia w VII edycji FLEET MANAGEMENT FORUM.
Paweł Baran redaktor naczelny magazynu EuroFlota
 
To spotkanie szkoleniowo-informacyjne z cyklu "FLEET MANAGEMENT FORUM" jest WAŻNE, gdyż:


  •  
Jak USTRZEC się NIEBEZPIECZEŃSTW związanych z wyborem samochodów przeznaczonych do transformacji oraz BŁĘDÓW popełnianych przy zakupie, doborze i adaptacji samochodów użytkowych do naszej floty?


JAKIE JEST RYZYKO nabywcy / użytkownika pojazdu podlegającego akcyzie - czy REALNY JEST DOMIAR TEGO PODATKU?

WARTOŚĆ REZYDUALNA samochodów użytkowych i TOTAL COST OWNERSHIP w kontekście praktycznych zastosowań i wprowadzenia NORMY Euro 6.Cykl wykładów na FMF, przygotowują i przeprowadzą najlepsi w swoich dziedzinach praktycy. 

Jak DOKONAĆ ODPOWIEDNIEGO WYBORU FINANSOWANIA floty użytkowej w kontekście jej przeznaczenia i struktury firmy?

Tu można dowiedzieć się o nowych i lepszych rozwiązaniach tak w zarządzaniu flotą użytkową, jak i w obszarze oferowanych flotowych usług oraz produktów.

W ciągu jednego dnia uzyskasz wiedzę opartą o praktykę i doświadczenie naszych prelegentów - ta wiedza może wpłynąć na uproszczenie procesów decyzyjno-zarządczych, czy też obniżenie kosztów funkcjonowania firmowej floty.
INSPIRATORZY merytoryki naszego FORUM:
FLOTA UŻYTKOWA: najlepsze praktyki – zakup, adaptacje i zabudowy - wartość rezydualna - finansowanie i opodatkowanie - użytkowanie i serwis