EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2020

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 194/195/196, kwiecień/maj/czerwiec 2019
     
 
Używane z flot
DKV z ofertą dla flot. Karta bez limitów
Flotowi Liderzy Innowacyjności
SUV dla blondynek
Van, jakich mało: Renault Espace
25 lat leasingu w Polsce
60 premier i ponad 146 tys. widzów na Poznań Motor Show
Awangardowy crossback: Citroen DS 3 Crossback
Blisko 5 tys. aut elektrycznych w Polsce
Cichy i oszczędny: Nissan Qashqai
Dobrze zarządzana flota
Elektryczna rzeczywistość
Elektryczne w leasingu
Firmowa flota nie dla samozatrudnionych
Flotowe Prawo 2020 w eksperckim wydaniu
Łączenie i digitalizacja – trendy nr 1 w motoryzacji
Mocne wejście: Skoda Scala
Na minuty, godziny czy doby...
Na szutry i bezdroża: Kia Sportage
Nowe Volvo S60 – prosto z USA do Polski
Nowe zasady, a co ze „starymi” samochodami?
Radosław Kraciuk prezesem SKFS
Renault: z lidera regionalnego liderem światowym
Samochody idealne do pracy
Samochód mało pijący: VW Passat Variant
Te zasady trzeba znać
W nowym stylu: Peugeot 508 GT
Warto liczyć
Wielki powrót: BMW serii 8
Kamery wykryją fanów telefonowania w czasie jazdy
Nowi członkowie PZWLP
„Elektryki” w lotniskowych flotach
Rafał Krajewski dyrektorem w Hyundai Motor Poland
Hubert Niedzielski szefem PR Volkswagena w Polsce
FLOTOWE TRENDY 2019
Najtańsze w abonamencie
Wizja niedalekiej przyszłości: Opel GT X Experimental
Mocny zawodnik: Citroen C3 Aircross
Dobrze wyposażony kombivan: Citroen Berlingo
Do miasta i na leśne dukty: Fiat 500 X
Skazany na sukces: Volvo XC60
Do pracy i na wakacje: Peugeot Rifter
Zwinny crossover: Seat Arona
Czy pracownik może decydować o wyborze auta?
Surowe kary za „kręcenie liczników”
NIK przeciw „korkom” na drogach
Niebezpieczne floty
Toyoty sterowane głosowo
Nowości Opla do 2020 r.
„Latający samochód”
Przegląd prasy
Bezpieczne skrzyżowania
Bridgestone przejmuje TomTom Telematics
innogy go!
DKV laureatem Great Place to Work
Volkswagen cyfryzuje sprzedaż
Opel wraca do Rosji
Największy luksus to Audi A7 Sportback
Tipo dla młodszych klientów
Toyota najbardziej wartościową marką motoryzacyjną
Alfa Romeo Tonale – piękny hybrydowy SUV plug-in marki
Z rynku - Inwestycja w telematykę
Z rynku - Elektromobilna flota
Z rynku - Wsparcie w procesie likwidacji szkody
Z rynku - Skuteczne wsparcie dla flot
Z rynku - Kompleksowa oferta finansowania
Z rynku - Jak wybrać kartę paliwową dla flot osobowych
Z rynku - Daniel Mrozek
Z rynku - Innowacyjne rozwiązania COMPET w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych
   
  pokaż wszystkie numery
 
Flotowi Liderzy Innowacyjności
 
Podczas Flotowych Trendów po raz pierwszy wręczyliśmy statuetki „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI”. Wyróżnienia te zostały przyznane dla wybranych produktów, usług i innych innowacyjnych rozwiązań, jakie występują w branży flotowej i jakie są motorem napędzającym jej rozwój.
   
W tym roku nagrodzono 10 firm, które zostały wyłonione w drodze indywidualnego wyboru, dokonanego przez redakcję magazynu „EuroFlota”. Statuetką „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” uhonorowano następujące firmy: Autotrade, Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compet, DKV, Flotman, Ford Polska, FrameLOGIC, Santander Leasing, TomTom Telematics oraz Virtual Carmen.

Wszystkie wyróżnione firmy wykazały się w swojej działalności innowacyjnymi rozwiązaniami, które wyznaczają kierunki rozwoju szeroko pojętej branży flotowej.
 
Salon sprzedaży Mercedes-Benz Autotrade istnieje na mapach Warszawy już od ponad 30 lat. Jak przystało na segment Premium, Autotrade oferuje nową jakość kompleksowych usług zarówno przy zakupie samochodu, jak i całej obsługi posprzedażnej. Dział flotowy Mercedes-Benz Autotrade jest jedną z najlepiej prosperujących jednostek w sieci. Nagrodę przyznano za profesjonalną obsługę klientów flotowych.
 
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group została nagrodzona za innowacyjne rozwiązanie w zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service. Rozwiązanie to uwzględnia aktualny system Bonus Malus odnoszący się do historii szkodowości klienta prowadzącego działalność jednoosobową lub małe przedsiębiorstwo. Taki sposób podejścia w przypadku dobrej szkodowości pozwala klientowi korzystającemu z leasingu na uzyskanie satysfakcjonującej ceny ubezpieczenia.

 COMPET to pierwsza i jak na razie jedyna w Polsce sieć serwisów blacharsko-lakierniczych oparta na systemie franczyzowym, który pozwala na wdrożenie i ujednolicenie wysokich standardów jakościowych w zakresie obsługi i naprawy pojazdów. Jako operator serwisowy, COMPET jako jedyny, dzięki zaawansowanym narzędziom IT (system ServiceFlow), jest w stanie realnie w pełni kontrolować przebieg naprawy na każdym jej etapie oraz zapewnić pełne wsparcie w zakresie optymalizacji czasu i kosztów likwidacji szkód komunikacyjnych. COMPET nagrodzono za innowacyjną sieć serwisów blacharsko-lakierniczych.
 
DKV wyróżniono statuetką „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” za innowacyjnie rozbudowaną funkcjonalność karty paliwowej poprzez rozszerzenie portfolio dostępnych usług, a także za szerokie wykorzystanie sfery technologicznej Big Data.

 Nagrodzona aplikacja Flotman to kompleksowe narzędzie do zarządzania flotą pojazdów oraz zespołem mobilnych pracowników. Na wyróżnienie zasługuje system Business Intelligence. Bardzo dużą wagę przykłada się do szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych informacji, wskaźników i trendów powiązanych z celami firmy. Stąd Flotman oferuje jedno z niewielu rozwiązań na rynku, posiadające m.in. zaawansowany moduł analizy i tworzenia dashboardów, który pomaga zwiększyć bezpieczeństwo oraz zmniejszyć koszty funkcjonowania floty, a przy tym poprawić znacząco efektywność pracowników.
 
Ford Polska od kilku lat prowadzi projekt Praktyczna Akademia Forda, który skupia się na poprawie bezpieczeństwa kierowców w firmach (przekazywanie wiedzy zarówno na torach jazdy, jak i na drodze), jak również na bezpłatnym szerzeniu wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu czy tematyce związanej z samochodami. Jest to jedyny taki projekt na rynku. Łącznie w ramach PAF uczestniczyło w szkoleniach ponad 5000 osób.

 Firma frameLOGIC wyróżnia się nowatorskim podejściem w tworzeniu narzędzi automatyzujących zarządzanie i rozliczanie flot osobowych. Kompleksowość oraz elastyczność w odniesieniu do potrzeb menedżerów pozwoliły frameLOGIC stworzyć szereg innowacyjnych narzędzi, tym samym umożliwiając swoim klientom sprawne rozliczanie eksploatacji pojazdów oraz przeprowadzanie zaawansowanych analiz floty w wymiarze kosztowym, podatkowym i eksploatacyjnym. System zawiera zaawansowane moduły raportowania począwszy od raportu całkowitego kosztu posiadania pojazdu (Total Cost of Ownership/TCO), agregującego koszty zakupu, paliwa, serwisu, ubezpieczenia oraz inne wydatki związane z pojazdami, przez raportowanie do Urzędu Skarbowego jazd służbowych (VAT-26), po rozliczenie ponadryczałtowych jazd prywatnych pracowników (CIT) z automatyczną estymacją obciążeń dla kierowców.

 Santander Leasing otrzymał statuetkę „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” za program Leasing 100% na finansowanie aut elektrycznych i wspieranie Eko-inwestycji.
 
TomTom Telematics to ponad 15 lat doświadczenia, 50 000 zadowolonych klientów i 861 000 monitorowanych pojazdów. Te liczby najlepiej świadczą o rozwiązaniu do zarządzania flotą – WEBFLEET. Innowacyjne narzędzie dostarcza m.in. informację w czasie rzeczywistym o lokalizacji pojazdów i zużyciu paliwa. Umożliwia kontakt z kierowcami oraz może być połączone z rozwiązaniami innych firm. Dane widoczne są na komputerze lub w aplikacji mobilnej. Dzięki temu dostęp do nich jest zawsze pod ręką.
 
Nagrodzono też Virtual Carmen, a dokładnie Carmen, zintegrowany systemem do zarządzania flotami samochodowymi. Powstawał jako prosty program do operacyjnego zarządzania pojazdami. Dziś Carmen to rozbudowane narzędzie wykorzystujące wiele autorskich rozwiązań. Pracuje w największych firmach polskich i zachodnich koncernach prowadzących działalność w Polsce. Użytkownikami Carmena są firmy i holdingi posiadające od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pojazdów.

W następnych edycjach przy okazji konferencji Flotowe trendy statuetki „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” otrzymają firmy, produkty czy usługi, wybrane w formie szeroko zakrojonego plebiscytu. Zostanie on przeprowadzony przez magazyn „EuroFlota” wśród Czytelników oraz uczestników projektów konferencyjnych, targowych i szkoleniowych, z udziałem kapituły składającej się z wybitnych osobistości, bliskich rynkowi flotowemu i przedstawicieli redakcji.    (ww)

 
  powrót wersja do druku
   
    Zapisz się na NEWSLETTER

 EuroFlota PTL MEDIA © 1999-2020  •  Regulamin strony  •  Ochrona danych osobowych  •  designed by MOUTON interactive