EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2020

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 206/207/208, kwiecień/maj/czerwiec 2020
     
 
Leasing w trudnych czasach
Trendy w zapewnieniu pracownikom pełnej mobilności
Bestseller w każdym calu: Nissan Qashqai
Bezemisyjny dostawca: Opel Vivaro-e
Branża CFM w obliczu pandemii
Branża pod kreską
Dominują we flotach MŚP
Door to door
Dzielny jak samuraj: Toyota Yaris Cross
Elektromobilność udanie broni się przed koronawirusem
Jak jeździmy w czasie pandemii
Kia Telluride Światowym Samochodem Roku 2020
Koronawirus pokrzyżował plany
Na wszystkie szlaki: Peugeot 2008
Nowy horyzont mobilności: Hyundai Kona Hybrid
Oszczędny transport autonomiczny
Podróżowanie w czasie pandemii
Robert Antczak na czele PZWLP
Sportowa elegancja: Giulia i Stelvio Quadrifoglio MY2020
Trzy scenariusze dla rynku
W nowej odsłonie: Mitsubishi Outlander PHEV
Właściwy wybór: Opel Corsa
Zwinny i oszczędny: Renault Clio
Przegląd prasy
Złe nastroje w branży motoryzacyjnej
Dofinansują zakup pojazdów elektrycznych
VW Financial Services dla strażaków
Odpowiedzialność w czasie pandemii
Ładowarki dla Mazd
Polacy kupili blisko 40% mniej nowych aut
Traficar: 500 kolejnych aut we flocie
Santander Leasing godny zaufania
Mniejszy ruch, większa brawura
Dobra pogoda, więcej wypadków
System ratunkowy PZU GO
Pocztowe elektryki przejechały 150 tys. km
20 lat Starter24
Skoda Polska: zmiany personalne
Michael Gruen prezesem Hondy w Polsce
Jacek Górski dyrektorem marki Opel w Polsce
Mitsubishi L200 dla kolei
Dobre wieści dla e-mobility
Felga sama pompuje oponę
Dozwolona sezonowa wymiana opon
Łatwiej zarządzać flotą
MAN-y dla inspekcji drogowej
Audi łączy z sygnalizacją świetlną
125 lat Skody
Piątki i soboty najniebezpieczniejsze
Nie warto żałować na dobre żarówki
Znaczny wzrost sprzedaży aut Renault i Dacia
Volvo sprzedało w Polsce blisko 11 tys. aut
Windykacja w dobie kryzysu
W szponach COVID-19
Procedury i przepisy w przypadku awarii
Nowy wymiar mobilności: Kia Niro PHEV
Zwarty i gotowy do jazdy: SsangYong Tivoli
Przyjemność z jazdy: BMW serii 3
Kompaktowy Van: Mercedes klasy B
Uterenowione kombi: VW Passat Variant Alltrack
Duży w dobrej cenie: Fiat Tipo
Wiele możliwości: Citroën C5 Aircross
Podtrzymuje doskonałe tradycje marki: Hybrydowa Toyota Corolla
Mocny blask trójramiennej gwiazdy: Mercedes Vito
Szybki transport: VW Transporter
Mobilny warsztat: Renault Master
Jak zmniejszyć liczbę wypadków
Powracanie do normalności
OC komunikacyjne – jak to działa?
Audi przedłuża gwarancję
Toyota sprzedała ponad 15 milionów hybryd
Pierwsze na świecie wytatuowane auto
Nowe Audi w 4Mobility
Cyfrowe lusterka w luksusowym sedanie Lexusa
Opel Corsa najlepiej łączy
Czeska elektryczna nowość – SKODA Enyaq iV
Sportowa Toyota Yaris GR w Polsce
Elektryczna „pięćsetka”
Z rynku: Elektryczny furgon Nissana
   
  pokaż wszystkie numery
 
Flotowi Liderzy Innowacyjności
 
Podczas Flotowych Trendów po raz pierwszy wręczyliśmy statuetki „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI”. Wyróżnienia te zostały przyznane dla wybranych produktów, usług i innych innowacyjnych rozwiązań, jakie występują w branży flotowej i jakie są motorem napędzającym jej rozwój.
   
W tym roku nagrodzono 10 firm, które zostały wyłonione w drodze indywidualnego wyboru, dokonanego przez redakcję magazynu „EuroFlota”. Statuetką „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” uhonorowano następujące firmy: Autotrade, Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compet, DKV, Flotman, Ford Polska, FrameLOGIC, Santander Leasing, TomTom Telematics oraz Virtual Carmen.

Wszystkie wyróżnione firmy wykazały się w swojej działalności innowacyjnymi rozwiązaniami, które wyznaczają kierunki rozwoju szeroko pojętej branży flotowej.
 
Salon sprzedaży Mercedes-Benz Autotrade istnieje na mapach Warszawy już od ponad 30 lat. Jak przystało na segment Premium, Autotrade oferuje nową jakość kompleksowych usług zarówno przy zakupie samochodu, jak i całej obsługi posprzedażnej. Dział flotowy Mercedes-Benz Autotrade jest jedną z najlepiej prosperujących jednostek w sieci. Nagrodę przyznano za profesjonalną obsługę klientów flotowych.
 
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group została nagrodzona za innowacyjne rozwiązanie w zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service. Rozwiązanie to uwzględnia aktualny system Bonus Malus odnoszący się do historii szkodowości klienta prowadzącego działalność jednoosobową lub małe przedsiębiorstwo. Taki sposób podejścia w przypadku dobrej szkodowości pozwala klientowi korzystającemu z leasingu na uzyskanie satysfakcjonującej ceny ubezpieczenia.

 COMPET to pierwsza i jak na razie jedyna w Polsce sieć serwisów blacharsko-lakierniczych oparta na systemie franczyzowym, który pozwala na wdrożenie i ujednolicenie wysokich standardów jakościowych w zakresie obsługi i naprawy pojazdów. Jako operator serwisowy, COMPET jako jedyny, dzięki zaawansowanym narzędziom IT (system ServiceFlow), jest w stanie realnie w pełni kontrolować przebieg naprawy na każdym jej etapie oraz zapewnić pełne wsparcie w zakresie optymalizacji czasu i kosztów likwidacji szkód komunikacyjnych. COMPET nagrodzono za innowacyjną sieć serwisów blacharsko-lakierniczych.
 
DKV wyróżniono statuetką „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” za innowacyjnie rozbudowaną funkcjonalność karty paliwowej poprzez rozszerzenie portfolio dostępnych usług, a także za szerokie wykorzystanie sfery technologicznej Big Data.

 Nagrodzona aplikacja Flotman to kompleksowe narzędzie do zarządzania flotą pojazdów oraz zespołem mobilnych pracowników. Na wyróżnienie zasługuje system Business Intelligence. Bardzo dużą wagę przykłada się do szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych informacji, wskaźników i trendów powiązanych z celami firmy. Stąd Flotman oferuje jedno z niewielu rozwiązań na rynku, posiadające m.in. zaawansowany moduł analizy i tworzenia dashboardów, który pomaga zwiększyć bezpieczeństwo oraz zmniejszyć koszty funkcjonowania floty, a przy tym poprawić znacząco efektywność pracowników.
 
Ford Polska od kilku lat prowadzi projekt Praktyczna Akademia Forda, który skupia się na poprawie bezpieczeństwa kierowców w firmach (przekazywanie wiedzy zarówno na torach jazdy, jak i na drodze), jak również na bezpłatnym szerzeniu wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu czy tematyce związanej z samochodami. Jest to jedyny taki projekt na rynku. Łącznie w ramach PAF uczestniczyło w szkoleniach ponad 5000 osób.

 Firma frameLOGIC wyróżnia się nowatorskim podejściem w tworzeniu narzędzi automatyzujących zarządzanie i rozliczanie flot osobowych. Kompleksowość oraz elastyczność w odniesieniu do potrzeb menedżerów pozwoliły frameLOGIC stworzyć szereg innowacyjnych narzędzi, tym samym umożliwiając swoim klientom sprawne rozliczanie eksploatacji pojazdów oraz przeprowadzanie zaawansowanych analiz floty w wymiarze kosztowym, podatkowym i eksploatacyjnym. System zawiera zaawansowane moduły raportowania począwszy od raportu całkowitego kosztu posiadania pojazdu (Total Cost of Ownership/TCO), agregującego koszty zakupu, paliwa, serwisu, ubezpieczenia oraz inne wydatki związane z pojazdami, przez raportowanie do Urzędu Skarbowego jazd służbowych (VAT-26), po rozliczenie ponadryczałtowych jazd prywatnych pracowników (CIT) z automatyczną estymacją obciążeń dla kierowców.

 Santander Leasing otrzymał statuetkę „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” za program Leasing 100% na finansowanie aut elektrycznych i wspieranie Eko-inwestycji.
 
TomTom Telematics to ponad 15 lat doświadczenia, 50 000 zadowolonych klientów i 861 000 monitorowanych pojazdów. Te liczby najlepiej świadczą o rozwiązaniu do zarządzania flotą – WEBFLEET. Innowacyjne narzędzie dostarcza m.in. informację w czasie rzeczywistym o lokalizacji pojazdów i zużyciu paliwa. Umożliwia kontakt z kierowcami oraz może być połączone z rozwiązaniami innych firm. Dane widoczne są na komputerze lub w aplikacji mobilnej. Dzięki temu dostęp do nich jest zawsze pod ręką.
 
Nagrodzono też Virtual Carmen, a dokładnie Carmen, zintegrowany systemem do zarządzania flotami samochodowymi. Powstawał jako prosty program do operacyjnego zarządzania pojazdami. Dziś Carmen to rozbudowane narzędzie wykorzystujące wiele autorskich rozwiązań. Pracuje w największych firmach polskich i zachodnich koncernach prowadzących działalność w Polsce. Użytkownikami Carmena są firmy i holdingi posiadające od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pojazdów.

W następnych edycjach przy okazji konferencji Flotowe trendy statuetki „FLOTOWY LIDER INNOWACYJNOŚCI” otrzymają firmy, produkty czy usługi, wybrane w formie szeroko zakrojonego plebiscytu. Zostanie on przeprowadzony przez magazyn „EuroFlota” wśród Czytelników oraz uczestników projektów konferencyjnych, targowych i szkoleniowych, z udziałem kapituły składającej się z wybitnych osobistości, bliskich rynkowi flotowemu i przedstawicieli redakcji.    (ww)

 
  powrót wersja do druku
   
    Zapisz się na NEWSLETTER

 EuroFlota PTL MEDIA © 1999-2020  •  Regulamin strony  •  Ochrona danych osobowych  •  designed by MOUTON interactive