EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2019

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 194/195/196, kwiecień/maj/czerwiec 2019
     
 
Używane z flot
SKUTECZNE PRAKTYKI FLOTOWE na FLEET MANAGEMENT FORUM
DKV z ofertą dla flot. Karta bez limitów
Flotowi Liderzy Innowacyjności
SUV dla blondynek
Van, jakich mało: Renault Espace
25 lat leasingu w Polsce
60 premier i ponad 146 tys. widzów na Poznań Motor Show
Awangardowy crossback: Citroen DS 3 Crossback
Blisko 5 tys. aut elektrycznych w Polsce
Cichy i oszczędny: Nissan Qashqai
Dobrze zarządzana flota
Elektryczna rzeczywistość
Elektryczne w leasingu
Firmowa flota nie dla samozatrudnionych
Łączenie i digitalizacja – trendy nr 1 w motoryzacji
Mocne wejście: Skoda Scala
Na minuty, godziny czy doby...
Na szutry i bezdroża: Kia Sportage
Nowe Volvo S60 – prosto z USA do Polski
Nowe zasady, a co ze „starymi” samochodami?
Radosław Kraciuk prezesem SKFS
Renault: z lidera regionalnego liderem światowym
Samochody idealne do pracy
Samochód mało pijący: VW Passat Variant
Te zasady trzeba znać
W nowym stylu: Peugeot 508 GT
Warto liczyć
Wielki powrót: BMW serii 8
Kamery wykryją fanów telefonowania w czasie jazdy
Nowi członkowie PZWLP
„Elektryki” w lotniskowych flotach
Rafał Krajewski dyrektorem w Hyundai Motor Poland
Hubert Niedzielski szefem PR Volkswagena w Polsce
FLOTOWE TRENDY 2019
Najtańsze w abonamencie
Wizja niedalekiej przyszłości: Opel GT X Experimental
Mocny zawodnik: Citroen C3 Aircross
Dobrze wyposażony kombivan: Citroen Berlingo
Do miasta i na leśne dukty: Fiat 500 X
Skazany na sukces: Volvo XC60
Do pracy i na wakacje: Peugeot Rifter
Zwinny crossover: Seat Arona
Czy pracownik może decydować o wyborze auta?
Surowe kary za „kręcenie liczników”
NIK przeciw „korkom” na drogach
Niebezpieczne floty
Toyoty sterowane głosowo
Nowości Opla do 2020 r.
„Latający samochód”
Przegląd prasy
Bezpieczne skrzyżowania
Bridgestone przejmuje TomTom Telematics
innogy go!
DKV laureatem Great Place to Work
Volkswagen cyfryzuje sprzedaż
Opel wraca do Rosji
Największy luksus to Audi A7 Sportback
Tipo dla młodszych klientów
Toyota najbardziej wartościową marką motoryzacyjną
Alfa Romeo Tonale – piękny hybrydowy SUV plug-in marki
Z rynku - Inwestycja w telematykę
Z rynku - Elektromobilna flota
Z rynku - Wsparcie w procesie likwidacji szkody
Z rynku - Skuteczne wsparcie dla flot
Z rynku - Kompleksowa oferta finansowania
Z rynku - Jak wybrać kartę paliwową dla flot osobowych
Z rynku - Daniel Mrozek
Z rynku - Innowacyjne rozwiązania COMPET w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych
   
  pokaż wszystkie numery
 
SKUTECZNE PRAKTYKI FLOTOWE na FLEET MANAGEMENT FORUM
 
W ramach tegorocznej 12 edycji Fleet Management Forum, 8 października i 14 listopada 2019 r. w Warszawie odbędą się spotkania szkoleniowo-networkingowe poświęcone zagadnieniom ubezpieczeń flotowych, zarządzania szkodowością oraz serwisowaniem firmowej floty, a także praktycznych aspektów elektro mobilności oraz efektywnego wykorzystania rozwiązań telematycznych w budowaniu dobrej flotowej polityki motywującej do poprawy kultury jazdy, zmniejszenia ilości kolizji/szkód, redukcji emisji CO2, oszczędności paliwowych i obniżeniu kosztów eksploatacji.


   
Wykłady poprowadzą wybitni eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeń, likwidacji i naprawy szkód komunikacyjnych czy adaptacji systemów telematycznych do procesu zarządzania flotą samochodową.

W trakcie serii wykładów zaplanowanych podczas pierwszej części FLEET MANAGEMENT FORUM (8 października), będzie można dowiedzieć się m.in., jaki wpływ mają bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Michał Sierant, Dyrektor Biura Windykacji Regresów w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym wyjaśni, jakimi szkodami zajmuje się UFG, jaki dostęp do jego danych ma kierownik floty, kierowca, zakład ubezpieczeń. Poruszy on także wrażliwy temat cen polis samochodów flotowych a dokładnie - czy za tą samą szkodę może być „ukarany” zwyżką składki zarówno posiadacz auta, jak i kierowca.

Ekspert rynku ubezpieczeń Piotr Gortatowicz, który jest właścicielem firmy Gort Business Service w oparciu o kilka studiów przypadków omówi m.in. jak przejęcie części ryzyka przez flotę wpływa na koszt programu ubezpieczeniowego oraz jaki jest wpływ modelu płatności składek na rentowność przedsiębiorstwa.
Równie interesujący jest drugi temat jego prelekcji zatytułowany „Szkoda wyrządzona przez pojazd bez ważnego OC – co nam grozi?”. Dowiemy się z niej np. o tym, w jakich sytuacjach możemy nie mieć polisy OC, kiedy OC nie działa, a kiedy jeszcze OC nie chroni sprawcy (prawo do regresu) oraz co grozi kierowcy, a co pracodawcy, gdy OC nie zadziała.

Systemy telematyczne znacząco wspierają zarządzanie flotą samochodową. Poświęcony temu zagadnieniu będzie specjalny wykład „Telematyka i bezpieczeństwo za kierownicą. Analiza ankiety flotowej - oferta CFM-ów w zakresie bezpieczeństwa kierowców”, który poprowadzi członek SKFS Jacek Mleczek, Kierownik ds. Floty Samochodowej / National Fleet Manager w Coca-Cola HBC Polska. W trakcie wykładu autor podpowie, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnego systemu telemetrycznego oraz jak skutecznie wykorzystać dane telemetryczne do zarządzania ryzykiem floty. Inna podjęta w wykładzie kwestia to: o czym powinniśmy pamiętać i jak skonfigurować system GPS pod kątem zgodności z RODO.

Pierwszą część szkolenia podsumuje panel dyskusyjny ekspertów „Kolejna wojna cenowa między ubezpieczycielami i jej możliwy wpływ na telematykę we flotach”. Paneliści spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania: czy ceny ubezpieczeń we flotach faktycznie spadają; czy spadek dotyczy każdej floty; czy zastosowanie telematyki miało wpływ na obniżkę kosztu ubezpieczenia; czy warto inwestować w telematykę, jeśli ceny ubezpieczeń i tak spadają.

Druga, listopadowa część FMF SKUTECZNE PRAKTYKI FLOTOWE (14 listopada br.) zainauguruje wykład szkoleniowy „Elektromobilność w praktyce”, który wygłosi Jarosław Wojciechowski - Kierownik Działu Wsparcia Operacyjnego, Sekcja Rozwoju Taboru, Pion Operacji Logistycznych w Poczcie Polskiej S.A. Prelegent wyjaśni aspekty prawne elektromobilności, osiągalne rodzaje wsparcia, m.in. z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu oraz nakreśli trendy i przyszłość w tej dziedzinie. Warto podkreślić, że Poczta Polska planuje w ciągu kilku najbliższych lat stopniowo wymieniać swoją flotę na pojazdy elektryczne - dzisiaj flota poczty liczy ok. 12 tys. aut (w tym 5 tys. pojazdów to jej flota własna).

Zagadnienia telemetrii we flocie – oczekiwania oraz rzeczywistość (Case Study) - przedstawi Michał Gryczko, Office Manager w Bayer Sp. z o.o., CFO Functions Central Eastern Europe Administration. Wykład ten to studium przypadku oraz wnioski płynące z wdrożenia w firmie rozwiązań, motywujących użytkowników do poprawy kultury jazdy, zmniejszenia ilości kolizji/szkód, redukcji emisji CO2, oszczędności paliwowych i obniżeniu kosztów eksploatacji.

Z kolei Paweł Wodka, Menedżer Obsługi Posprzedażnej w autoryzowanej stacji obsługi jednego z czołowych producentów samochodów poprowadzi prelekcję „Budowanie i zarządzanie serwisem floty własnej – wybrane zagadnienia praktyczne”. Wyjaśni, które aspekty techniczne mogą mieć znaczenie dla FM przy podejmowaniu decyzji o zakupie pojazdów do floty z punktu widzenia pracowników stacji serwisowej-dilera. Wykład uzupełnią przykłady najczęściej pojawiających się usterek, problemów serwisowych, które producent kwalifikuje jako „uszkodzenia mechaniczne powstałe z winy użytkownika”. Omówi on także usługi assistance producentów w Polsce; dokona ich przeglądu z podziałem na marki oraz oceni decyzje fleet managera dotyczące napraw i ich konsekwencje w zarządzaniu flotą samochodową.

Interesująco zapowiada się wykład „Zarządzanie szkodowością i ryzykiem we flotach”, który poprowadzi Katarzyna Brener, dyrektor ds. administracji i floty w OEX Cursor SA. Teoretycznie niska szkodowość jest we wspólnym interesie: ubezpieczyciela, właściciela floty oraz oczywiście pośredniego i bezpośredniego użytkownika. W praktyce odczucia menedżerów flot co do czynnego, a przede wszystkim skutecznego wsparcia powiązanych instytucji są niestety różne. Prelegentka wyjaśni m.in., jaką rolę pełni wobec tego fleet manager w zarządzaniu ryzykiem, z jakimi zagrożeniami się zmaga i jakimi narzędziami się posługuje. I najważniejsze - czy zarządzanie szkodowością ma charakter interdyscyplinarny i jest działaniem złożonym z wielu procesów, czy może można traktować to zupełnie szablonowo,

Zarówno październikowe ( 8.10) jak i listopadowe (14.11) spotkanie szkoleniowo-networkingowe pozwoli zdobyć unikalną wiedzę i poznać sprawdzone praktyki w zakresie efektywnego zarządzania flotowymi ubezpieczeniami, a także kształtujące się w tym obszarze trendy.

Więcej szczegółów na stronie – www.euroflota.pl
Zapraszamy do udziału – ta wiedza naprawdę się przyda!


 
  powrót wersja do druku
   
    Zapisz się na NEWSLETTER

 EuroFlota PTL MEDIA © 1999-2019  •  Regulamin strony  •  Ochrona danych osobowych  •  designed by MOUTON interactive